CPS navštívili podnikatelé z Inovato Cluster

Na prohlídku Centra polymerních systémů zavítali 12. května 2022 členové Inovato Cluster. Jedná se o sdružení  firem a organizací, které se spojily za účelem hledání synergií a rozvoje inovací a inovačních projektů. Úkolem clusteru je spolupracovat se širokým spektrem aktérů na rozvoji inovačního ekosystému založeného na společných hodnotách.  „Spolupracujeme v oblastech strojírenství, mikroelektroniky, rozvoje startupů, digitalizace, sociálního podnikání a cirkulární ekonomiky,“ uvádí prof. Ján Košturiak, prezident klastru.

Členem této sítě se stala také Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. „Spolupráce s praxí je pro nás nesmírně důležitá, a to zejména v oblasti smluvního výzkumu.  Nabízíme celou řadu služeb, které mohou firmy nejenom z regionu využít,“ vysvětluje rektor UTB a ředitel CPS prof. Vladimír Sedlařík.

Během návštěvy na půdě univerzity hledaly obě strany možnosti spolupráce, zejména s fakultami FaME, FAI, FMK a CPS. „Plánované aktivity se budou týkat například vzdělávání v oblasti soustavy řízení Baťa, marketingové komunikace a průmyslového designu nebo také digitálních systémů a inteligentních řešení v energetice a logistice,“ doplnil prof. Vladimír Sedlařík. Po vzájemném jednání následovalo představení CPS a prohlídka laboratoří.

Kontakty

Vedení
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright 2017 © Centrum polymerních systémů. Všechna práva vyhrazena
Dodavatel webu: Digitální #agentura Weboo