Gumference 2023

Dne 9.2. proběhla tradiční mezinárodní gumárenská konference Gumference 2023. Gumference již podruhé v řadě byla organizována ve spolupráci CPS s Leibniz Institutem fur Polymerforschung in Dresden. Gumference se také konala již podruhé v řadě v novém on-line formátu, který se velmi osvědčil, neboť jak přednášející, tak posluchači mohli díky on-line formě se mohli účastnit z celého světa.


Celkem bylo předneseno 11 přednášek, popisujících nejnovější získané poznatky z oblasti oděru pneumatik, schopnost samohojení pryže, vlivu stárnutí na lomové chování pryže tak jako dielektrické vlastnosti z experimentálního tak jako numerického pohledu a další velmi zajímavá témata byla diskutována.
Všechny přednášky budou publikovány v časopise Polymer Bulletin, vydavatele Springer a to v tomto roce. Celkem se Gumference 2023 zúčastnilo 379 registrovaných účastníků z 28 zemí. Největší zastoupení účastníků bylo z následujících zemí: Čína (80), Německo (58), Francie (47), Itálie (40), Indie (27), Česká republika (25), atd.
Gumference se účastnily i zástupci exotičtějších zemí jako např. Alžírsko nebo Pobřeží Slonoviny. Jednoznačně se ukazuje, že volba on-line formy této mezinárodní konference je zcela vhodná a bylo takto možno systematicky rozšiřovat povědomí o vědecké činnosti na UTB respektive CPS. Další ročník Gumference 2024 se bude konat dne 8.2.2024 opět on-line formou.

Kontakty

Vedení
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright 2017 © Centrum polymerních systémů. Všechna práva vyhrazena
Dodavatel webu: Digitální #agentura Weboo