Do Zlína se sjedou gumárenští obchodníci

4. ročník odborného gumárenského semináře GUMFERENCE se uskuteční tento čtvrtek 23. listopadu 2017 v budově Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Akce se zúčastní vědečtí odborníci a také zástupci gumárenského průmyslu ze společností CONTINENTAL, MITAS a GUMÁRENSKÉ SKUPINY ZLÍN.


„Tématem letošního semináře je Fenomén stárnutí pryže. V průběhu celého dne zazní celkem osm odborných přednášek, přihlášeno máme na stovku účastníků,“ přiblížila Petra Svěráková, PR manažerka Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Hovořit bude například Prof. Alexander Lion z Universität der Bundeswehr München, a to na téma Modelování krystalizace pryže při deformaci a termálního působení. Touto přednáškou otevře dveře do termálních problémů, které jsou hlavním činitelem v procesu stárnutí pryže. Dr. Michael Johlitz naváže přednáškou popisující základní postupy pro charakterizaci procesu stárnutí v polymerech nejen z experimentálního, ale také i z numerického pohledu. Dále bude navazovat přednáška Dr. Radka Stočka popisující základní lomové mechanismy, které jsou vždy doprovodným mechanismem při procesu stárnutí pryže.

„Tyto přednášky, které jsou meritem projektu Česko-bavorské spolupráce a demonstrují výsledky dosažené v tomto projektu, budou konfrontovány s dalšími tématy zabývajícími se procesem stárnutí pryže. Závěrečnou přednášku přednese Prof. Vratislav Ducháček, který propojí dosažené poznatky převážně z experimentálních měření s chemickou podstatou daného procesu,“ řekl za organizátory akce Radek Stoček z CPS UTB Zlín, který se tématu pryže intenzivně věnuje.

Gumárenství má ve zlínském regionu dlouholetou tradici již 85 let, tedy od roku 1932. V tradici výroby pneumatik pokračuje otrokovický Continental Barum, ale i púchovské závody Continental Matador Rubber a Continental Matador Truck Tires. Letošního ročníku se opět zúčastní i zástupci všech tří firem koncernu Continental z České republiky a Slovenska. Jedná se tak o vhodné propojení poznatků odborníků vědecké obce zabývající se stárnutím pryže a praktickými zkušenostmi, se kterými se setkávají technologové ve výrobních provozech při své každodenní práci.

„Koncern Continental se na semináři Gumference představí příspěvkem Zdeno Pleváka z Technologického centra Púchov na téma Vliv tepelné degradace butylových směsí. Tedy jedno z horkých témat, které my, výrobci plášťů, řešíme,“ uvedla za společnost Continental její mluvčí Regina Feiferlíková.

(GUMFERENCE se koná v rámci projektu Česko - bavorské spolupráce. (reg. č. 8E15B007))

Kontakt:
Mgr. Petra Svěráková
PR a marketing
Centrum polymerních systémů UTB Zlín
777 852440

Kontakty

Vedení

+420 734 262 658
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Copyright 2017 © Centrum polymerních systémů. Všechna práva vyhrazena
Dodavatel webu: Digitální #agentura Weboo