Centrum polymerních systémů má prvního absolventa doktorského studia

Zlín 20.11.2020 - Vůbec prvního absolventa celouniverzitního doktorského studijního programu Material Sciences and Engineering má ode dneška Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Absolventem je Haijun XIAO z Číny. Vzhledem k současné situaci probíhala obhajoba on-line.

Ve své disertační práci se Haijun XIAO věnoval výzkumu nové lékové formy pro léčbu rakoviny. „Tato výzkumná práce je zaměřena na vývoj a charakterizaci snadno připravitelnéhonanostrukturovaného systému pro zlepšené dodávání cytostatik na bázi irinotekanu a kurkuminu,“ popisuje školitel prof. Vladimír Sedlařík.

MSc.Haijun Xiao zahájil doktorské studium v ​​Centru polymerních systémů na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v září 2016. „Od té doby odvedl skvělou práci v oblasti vývoje a charakterizace nanosystémů pro dodávání léčiv. Výsledky byly publikovány ve dvou vysoce uznávaných vědeckých časopisech,“ upřesňuje prof. Vladimír Sedlařík. Haijun XIAO je dále spoluautorem mezinárodní patentové přihlášky, která je v závěrečné fázi jejího posuzování u Světové organizace duševního vlastnictví. Přihláška dalšího patentu bude podána na začátku roku 2021. Část prací Haijun Xiao realizoval během svého pobytu na stáži na University of California v USA a také na University of Traditional Chinese Medicine v Číně.

/>

Kontakty

Vedení
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright 2017 © Centrum polymerních systémů. Všechna práva vyhrazena
Dodavatel webu: Digitální #agentura Weboo