Membránové procesy v potravinářství 2021

15.10.2021 Již sedmý ročník workshopu MEMPROPO 2021 se uskutečnil 14. října 2021 v Centru polymerních systémů ve Zlíně. Hlavním tématem bylo využití vody v potravinářském průmyslu a moderních technologií pro čištění odpadních vod. Akce se konala ve spolupráci s Českou membránovou platformou, Českou technologickou platformou pro potraviny při PK ČR, VŠCHT Praha a Centrem polymerních systémů při UTB ve Zlíně.

Nová profesorka na CPS

Dne 5.10. 2021 úspěšně zakončila doc. Ing. Jarmila Vilčáková Ph.D. řízení ke jmenování profesorem před Vědeckou radou UTB ve Zlíně v oboru Technologie makromolekulárních látek. Tématem byla Účinnost stínění polymerními kompozity s elektromagnetickými vlastnostmi. Doc. Vilčáková se vývoji polymerních kompozitů věnuje již 25 let. V současné době se zabývá vývojem a výzkumem nových kompozitních materiálů pro aditivní výrobu. Gratulujeme.

Na Noc vědců přišly stovky zájemců

27. 9. 2021 - Na letošní ročník oblíbené akce Noc vědců se přišly do Centra polymerních systémů podívat stovky zájemců. Akce se uskutečnila v pátek 24.9.2021, hlavním tématem byl Čas. Lidé si mohli prohlédnout laboratoře i technologickou halu, připraveny byly například ukázky rozpadu biodegradabilních polymerů, simulace oděru běhounu pneumatiky provozované v těžkém terénu na pryžovém zkušebním tělese, výroba nanovláken pro roušky a mnoho dalších zajímavostí. Jak to v centru během Noci vědců vypadalo si můžete prohlédnout Galerie

Vědci z Centra polymerních systémů pracují na novém přístroji pro výzkum v oblasti filtrace vzduchu

Skupina Nanomateriály a pokročilé technologie působící v Centru polymerních systémů UTB ve Zlíně získala nový přístroj pro výzkum v oblasti filtrace vzduchu. Jedná se o automatické zařízení na testování filtrů AFT 3160 od americké společnosti TSI, které umožňuje měření tlakové ztráty a frakční účinnosti záchytu různých velikostí monodisperzních částic v intervalu 15 až 800 nm pro různá filtrační média.

Noc vědců už tento týden. Tématem bude Čas.

Zlín – 20.9.2021 Už tento týden, v pátek 24.9.2021,  se ve Zlíně uskuteční populární a mezi veřejností velmi oblíbená akce – Noc vědců.   Tentokrát provázaná tématem ČAS. Na vědecký festival, který má ve Zlíně pod svou taktovkou tradičně Univerzita Tomáše Bati, je vstup zdarma. Univerzita zve návštěvníky do svých prostor Laboratorního centra Fakulty technologické a Centra polymerních systémů, kde bude mít připravený program nabitý přednáškami, workshopy a experimenty. Letos poprvé se program rozšíří také na Zlínský zámek.

Radek Stoček z CPS spoluautorem odborné publikace

Na aktuálním vydání odborné knihy ze série „Advances in Polymer Science“ od vydavatelství Springer Nature se podílel doc.Dr.Ing. Radek Stoček z Centra polymerních systémů. Kniha obsahuje 20 odborných vědeckých článků renomovaných vědců, které se zabývají novými systémy a koncepty pro technologii testování. Zkoumají vliv na lomové chování polymerů a jejich modelování.

Pozvánka na workshop MEMPROPO 2021

Zveme vás co nejsrdečněji na 7. ročník workshopu MEMPROPO 2021, který je zaměřen na membránové technologie uplatnitelné nejen v potravinářském průmyslu. Organizátory workshopu jsou již tradičně Česká membránová platforma , Česká technologická platforma pro potraviny a UTB ve Zlíně. Letos se workshop uskuteční na UTB ve Zlíně, v budově Centra polymerních systémů, a účastníci obdrží sborník s plnými texty přednášek. V příloze je program workshopu MEMPROPO 2021. Vstup na workshop je bez poplatku volný. Registrace je již otevřena a odkaz na registraci je uveden i na konci programu.