Promoce na zlínské univerzitě

Na Univerzitě Tomáše Bati začaly dnes slavnostní promoce absolventů. Jako  první  si převzali své  diplomy studenti Fakulty technologické, kde se podařilo dodržet termín státních závěrečných zkoušek. Letos na Fakultě technologické promuje na 300 studentů. Na ostatních fakultách budou promoce kvůli koronavirové pandemii později, a to v září a v říjnu,  protože státní závěrečné zkoušky ještě stále probíhají. Dnes byla udělena také Cena rektora, kterou získala Leona Mahelová a Cena ředitele Centra polymerních systémů, kterou od prof. Vladimíra Sedlaříka převzal Danila Gorgol. Kvůli zvýšeným hygienickým opatřením se letos  doba slavnostního aktu mírně zkrátila  - upustilo  se například od promítání propagačních videí či možnosti občerstvení v místě promocí.

Zlínský region vstupuje do energetického výzkumu

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) byla přijata do konsorcia Evropské aliance pro energetický výzkum (EERA).

UTB byla dne 17. dubna 2020 přijata do konsorcia Evropské aliance pro energetický výzkum (EERA) v podprogramu Skladování energie v on-line hlasování valné hromady.

Mimořádné opatření

Vážení kolegové,

V souvislosti s novým Rozhodnutím rektora 7/2020, které reaguje mimořádné opatření MZ ČR si dovoluji upřesnit záležitosti týkající se chodu CPS:

Biorozložitelné obaly zaujaly média

Vědci z Centra polymerních systémů vyvíjejí potravinové nádoby, které udrží tvar i po naplnění horkou vodou a navíc se dokáží během několika měsíců rozložit v kompostu, aniž by zatěžovaly životní prostředí. Téma zaujalo Televizi Seznam, jejíž štáb přijel do Zlína na natáčení.

PF 2020

Přejeme krásné Vánoce a v novém roce mnoho osobní i pracovní spokojenosti. Těšíme se na další spolupráci v roce 2020. Tým Centra polymerních systémů.