img3111.jpg

Krásné třetí místo získala Pavlína Holčapková na Workshopu studentských prací -  "Membranes and Membrane Processes", který pořádala Česká membránová platforma  ve spolupráci se společností MemBrain s.r.o. . Workshop se  konal 18. října 2017 ve Stráži pod Ralskem. Pavlína Holčapková získala ocenění v posterové sekci za poster s názvem „Membrane separation processes as a tool for bacteriocin isolation". Gratulujeme.

bilk3.jpg

Vzácného hosta přivítalo CPS v úterý 10.10.2017 – přijela prof. RNDr. Zuzana Bílková, Ph.D. z Univerzity Pardubice. „Magneto-active Materials and Their Applications in Bioanalytics", to bylo téma jejího přednáškového cyklu, který se konal v posluchárně CPS.

klastr.jpg

Den klastrů se uskutečnil 4.října 2017 v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Po úspěšných akcích v Pardubickém, Středočeském a Jihomoravském kraji v loňském a letošním roce byly tak i ve Zlíně představeny výsledky spolupráce firem, univerzit a výzkumných institucí v klastrových organizacích Zlínského kraje a celé ČR.

GUMFERENCE2017.jpg

4. ročník odborného gumárenského semináře GUMFERENCE se uskuteční tento čtvrtek 23. listopadu 2017 v budově Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Akce se zúčastní vědečtí odborníci a také zástupci gumárenského průmyslu ze společností CONTINENTAL, MITAS a GUMÁRENSKÉ SKUPINY ZLÍN.

photo_1.JPG

Dr. Raghvendra Singh Yadav ze skupiny Multifunkčních nanomateriálů CPS získal ocenění za nejlepší prezentaci ('Best Presentation Award' ) přednášky s názvem „Impact of Gd³+ Substitution on Structural, Optical andMagnetic Properties of ZnFeO Nanoparticles" (Raghvendra Singh Yadav, Ivo Kuritka, Jarmila Vilcakova, Pavel Urbanek, Michal Machovsky, David Skoda) na 19th International Conference on Materials Engineering and Technology, Paris, France, October 19-20, 2017.

veletrh1.jpg

CPS Univerzity Tomáše Bati Zlín se tento týden prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně. Návštěvníci mohou u našeho stánku obdržet originální náušnice z 3D tiskárny nebo se podívat na video o „chytré botě" . Jsme v pavilonu C, stánek číslo 32 až do tohoto pátku.

ct5.jpg

Moderních laboratoří CPS a jejich vybavení využila v uplynulých dnech Česká televize k natáčení nového kriminálního filmu. Pod taktovkou režisérky Terezy Kopáčové uvidí diváci nový snímek na obrazovkách České televize na jaře příštího roku. Filmařům byla k dispozici naše vědkyně Martina Pumerová.

Realizační týmy

+420 734 262 658