Cena Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského

Názorným příkladem spolupráce Centra polymerních systémů s nadanými mladými vědci bylo slavnostní předání Cen Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského za rok 2015, které se uskutečnilo 16. prosince 2015 na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR v Praze. Toto významné ocenění získal Jakub Smutek, student Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, za vítězství v soutěži 37. celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v kategorii Fyzika s prací „Vliv oxidace částic na jejich magnetoreologické chování". Ceny nadačního fondu Jaroslava Heyrovského, které zároveň propagují odkaz prvního československého nositele Nobelovy ceny pana profesora Jaroslava Heyrovského, jsou nejdéle udělovaným vědeckým oceněním pro středoškolské studenty v ČR.

Na tomto předávání byl také oceněn odborný vedoucí Jakuba Smutka, Ing. Michal Sedlačík, Ph.D., výzkumný pracovník Centra polymerních systémů, který získal uznání od Českého svazu vědeckotechnických společností za podporu mladých vědců. Následující den byl Jakub Smutek pozván na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, kde za svoji práci převzal z rukou ministryně školství Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D. cenu MŠMT. Tímto Jakubovi gratulujeme k vynikajícím výsledkům a přejeme hodně úspěchů v jeho další vědecké práci.