Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Firma Baťa bude vyvíjet obuv ve zlínském Centru polymerních systémů

Firma Baťa bude vyvíjet obuv ve zlínském Centru polymerních systémů

Návrat ke kořenům. Takto označují zástupci obuvnického gigantu společnosti Baťa svůj zájem vyvíjet a zkoumat obuv a její součásti ve Zlíně, konkrétně v Centru polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati, které disponuje špičkovou technologií na celosvětové úrovni. Má k tomu veškeré přístrojové vybavení a odborníky, to vše pod jednou střechou.
„Centrum polymerních systémů ve Zlíně je pro nás perspektivním pracovištěm pro nastavení dlouhodobé spolupráce na výzkumu a vývoji obuvi. To, že se jedná o Zlín, je naprosto fantastické. Vracíme se do města zakladatele firmy Tomáše Bati, co víc si přát," řekl Jim Russell, ředitel laboratorního centra Bata Innovation Lab sídlící v kanadském Torontu, který vedl tým pracovníků firmy Baťa při vyjednávání o konkrétních podmínkách spolupráce se zlínskou univerzitou.

„Pro nás to znamená také trošku návrat do historie. Na druhé straně firma Baťa má stále globální postavení a dlouhodobá spolupráce s takovým partnerem by byla pro univerzitu strategicky významná," doplnil rektor UTB ve Zlíně Petr Sáha.
Během jednání se upřesnily podmínky další spolupráce, které budou v případě schválení vedením společnosti Baťa smluvně ošetřeny. Konkrétně se jedná o vývoj nových obuvnických materiálů a postupů jejich zkoušení. Uplatní se také moderní technologie skenování a následného 3D tisku obuvi „na míru", na čemž se bude přímo podílet závod firmy v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku.
„Postupně sem budou také přijíždět zaměstnanci firmy Baťa ze zahraničí, aby se u nás dále vzdělávali zejména v obuvnických materiálech a technologiích. Kromě toho se seznámí také s historií firmy a odkazem jejího zakladatele Tomáše Bati," dodala Petra Svěráková, mluvčí Centra polymerních systémů UTB.

Ve Zlíně 12.5.2017

Kontakt:
Petra Svěráková
PR manažer
Centrum polymerních systémů UTB Zlín
777 852440

bata1bata2