Zástupci Centra polymerních systémů převzali na MŠMT rozhodnutí

5. 1. 2011

Zástupce UTB ve Zlíně a zároveň budoucí ředitel Centra polymerních systémů (dále jen „CPS“), doc. Dr. Ing. Vladimír Pavlínek převzal 5. ledna 2011 na ministerstvu školství z rukou vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU Dr. Ing. Jaroslava Kuby, Ph.D., MBA rozhodnutí o přidělení dotace na projekt Centrum polymerních systémů. Univerzita tak dostala přidělenu dosud nejvyšší dotaci z evropských fondů ve své historii.

Rozhodnutí o přidělení dotace podepsal 20. prosince 2010 ministr školství Josef Dobeš a kromě zlínské univerzity získalo podporu dalších sedm projektů v celkové výši téměř 3,5 miliardy korun.

Projekt CPS umožní univerzitě vybudovat moderní výzkumný komplex garantující světové parametry pro výzkum a vývoj polymerních systémů. Komplex vznikne během dvou let v prostoru mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati a nabídne práci více než 120 výzkumným pracovníkům z ČR i ze zahraničí.

"Polymery se na Fakultě technologické zkoumají již od jejího založení v roce 1969 a za tuto dobu jsme v jejich výzkumu dosáhli mezinárodní úrovně," řekl rektor univerzity prof. Ing. Petr Sáha, CSc. Předmětem výzkumu budou pokročilé polymerní systémy se schopností vytvářet originální struktury, například polymerní nanovlákna, medicínské aplikace, biopolymery či inteligentní polymerní materiály.

Vladimír Pavlínek (CPS) a Jaroslav Kuba (MŠMT) 7K6H0564Tým CPS a OP VaVpI při předávání rozhodnutí