Zástupci CPS převzali na MŠMT rozhodnutí

Zástupce UTB ve Zlíně, doc. Dr. Ing. Vladimír Pavlínek převzal 5. ledna 2011 na ministerstvu školství z rukou vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU Rd. Ing. Jaroslava Kuby, Ph.D., MBA rozhodnutí o přidělení dotace na projekt Centrum polymerních systémů. Univerzita tak získá dosud nejvyšší dotaci z evropských fondů.

Projekt Centra polymerních systémů umožní univerzitě vybudovat moderní výzkumný komplex garantující světové parametry pro výzkum polymerních systémů a pro využití nejnovějších technologií. Komplex vznikne během dvou let v prostoru mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati a nabídne práci více než 120 výzkumným pracovníkům z ČR i ze zahraničí.

Předmětem výzkumu budou pokročilé polymerní systémy se schopností vytvářet originální struktury, například polymerní nanovlákna, medicínské aplikace, biopolymery či inteligentní polymerní materiály. "Polymery se na Fakultě technologické zkoumají již od jejího založení v roce 1969 a za tuto dobu jsme v jejich výzkumu dosáhli mezinárodní úrovně," řekl rektor univerzity prof. Ing. Petr Sáha, CSc.

Rozhodnutí o přidělení dotace podepsal 20. prosince 2010 ministr školství Josef Dobeš. Kromě zlínské univerzity získalo podporu dalších sedm projektů v celkové výši téměř 3,5 miliardy korun.