Studenti z partnerské univerzity na návštěvě Zlína

Studenti z Ton Duc Thang University ve Vietnamu navštívili v pátek 19.7.2019 Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, se kterou dlouhodobě spolupracuje. Po prohlídce krajského města zavítali také do Centra polymerních systémů, kde se zajímali především o současný výzkum a vybavení laboratoří i technologické haly.

Stephen Foulger přednášel o memristorech

Centrum polymerních systémů navštívil 21.6.2019 v rámci společné spolupráce s UTB Zlín prof. Stephen Foulger z Clemson University z USA.Prof. Stephen Foulger je ředitelem Centra výzkumu a technologií optických materiálů COMSET (The Center for Optical Materials Science and Engineering Technologies).

Centrum výzkumu obouvání slavnostně otevřeno

Zlín 30. 4. 2019 - Vrátit Zlín zpět na mapu jako město obuvi, propojit  výzkum obouvání s praxí a podporovat mladé nadějné designéry i zavedené obuvnické firmy. K tomu bude sloužit nové Centrum výzkumu obouvání, které slavnostně otevřela 30. dubna 2019  Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Naplňuje se tak vize profesora Petra Sáhy, který o návrat obuvnictví do Zlína usiluje již několik let.

Unikátní laboratoř na testování pryže v hledáčku České televize

Českou televizi zaujala naše laboratoř na testování pryže. Výměna pneumatik teď zaměstnává všechny pneuservisy,  štáb redakce zpravodajství tak zavítal během natáčení rovněž do Centra polymerních systémů, konkrétně do unikátní laboratoře na testování pryže. Dr. Radek Stoček podrobně vysvětlil, jak se vzorky v našem centru testují.

Centrum polymerních systémů získalo prestižní ocenění HR Award

Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně získalo prestižní ocenění HR Award, čímž se zařadilo mezi necelou desítku špičkových výzkumných pracovišť v České republice, které se aktuálně tímto oceněním mohou pyšnit.

Zlínská stopa v cenách firmy Siemens

Zlín – 1. března 2019 – Již 21. ročník prestižní vědecké soutěže Wernera von Siemense vyvrcholil včera v podvečer v historických prostorách Betlémské kaple předáním cen. Kromě hlavních cen určených mladým vědcům, studentům a pedagogům byla předána i zvláštní ocenění.