Radek Stoček z CPS spoluautorem odborné publikace

Na aktuálním vydání odborné knihy ze série „Advances in Polymer Science“ od vydavatelství Springer Nature se podílel doc.Dr.Ing. Radek Stoček z Centra polymerních systémů. Kniha obsahuje 20 odborných vědeckých článků renomovaných vědců, které se zabývají novými systémy a koncepty pro technologii testování. Zkoumají vliv na lomové chování polymerů a jejich modelování.

Pozvánka na workshop MEMPROPO 2021

Zveme vás co nejsrdečněji na 7. ročník workshopu MEMPROPO 2021, který je zaměřen na membránové technologie uplatnitelné nejen v potravinářském průmyslu. Organizátory workshopu jsou již tradičně Česká membránová platforma , Česká technologická platforma pro potraviny a UTB ve Zlíně. Letos se workshop uskuteční na UTB ve Zlíně, v budově Centra polymerních systémů, a účastníci obdrží sborník s plnými texty přednášek. V příloze je program workshopu MEMPROPO 2021. Vstup na workshop je bez poplatku volný. Registrace je již otevřena a odkaz na registraci je uveden i na konci programu.

MEMPROPO 2021

V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník workshopu MEMPROPO 2021. Počátky tohoto workshopu spadají do období projektu KUSmem, který byl realizován z programu Komplexní udržitelné systémy na Ministerstvu zemědělství. V prvních čtyřech ročnících workshopu v letech 2015 až 2018 se prezentovaly většinou výsledky projektu KUSmem.

Ve Zlíně spustili testování zdravotnických roušek. U nás jako jediní.

Zlín 20.4.2021 - Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně začala testovat bakteriální filtrační účinnost jednorázových chirurgických roušek. Testování se realizuje v Centru polymerních systémů (CPS) ve spolupráci se zlínským Institutem pro testování a certifikaci (ITC). Testy chirurgických roušek provádí podle požadované závazné normy pro zdravotnické prostředky (ČSN EN 14683+AC:2020).

Studentka z Centra polymerních systémů vítězkou soutěže SHOW-OFF 2021

Zlín 31.3.2021 - Vítězkou soutěže SHOW-OFF 2021 se stala Blessy Pricilla z Centra polymerních systémů. Studentka doktorského studijního programu zvítězila v silné konkurenci v prezentačních dovednostech v anglickém jazyce. Soutěž každoročně pořádá Fakulta humanitních studií zlínské univerzity. Gratulujeme! Podrobnosti z finále soutěže najdete zde: https://www.utb.cz/aktuality-akce/vysledky-finale-show-off-2021/

Zlínští vědci vyvíjejí materiály, které by mohly nahradit lidské tkáně.

Zlín 25.3.2021 – Vědci z Centra polymerních systémů (CPS) Univerzity Tomáše Bati (UTB) a studenti Fakulty technologické (FT) ve Zlíně vyvíjejí materiály, který by mohly v budoucnu pomoci nahradit lidskou tkáň nebo obnovit funkce orgánů jako je například srdce. Na projektu pracovali společně s kolegy z Akademie věd ČR.

Centrum polymerních systémů má nového profesora

Zlín, 24.03.2021Nového profesora  jmenoval dnes rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ředitel CPS prof. Ing. Vladimír Sedlařík, Ph. D. Stal se jím Petr Humpolíček v oboru technologie makromolekulárních látek, který působí také v Centru polymerních systémů.
Profesor Petr Humpolíček se věnuje vztahům mezi živými a neživými systémy, např. testováním interakce mezi lidskými buňkami a materiály. Cílem je připravit materiál zajišťující potřebnou reakci organismu, tedy materiál aplikovatelný v regenerativní medicíně. V průběhu své vědecké kariéry vedl řadu vědeckých projektů a podílel se na publikaci více než sta odborných prací. V jeho týmu aktuálně pracuje osm studentů doktorského studia. Aktivně spolupracuje s mnoha zahraničními i českými pracovišti. Aktuálně je vedoucím výzkumné skupiny Bioaktivní polymerní systémy na Centru polymerních systémů UTB.