Vedení firmy Baťa na návštěvě CPS

Centrum polymerních systémů navštívili ve středu 15.6.2022 zástupci společnosti Baťa. Byl mezi nimi také pravnuk Tomáše Bati, Charles Pignal. Delegace si za doprovodu profesora Petra Sáhy prohlédla budovu – technologickou halu i laboratoře CPS. Členové se zajímali například o obuv z biodegradabilního materiálu, na kterém vědci z CPS mimo jiné pracují.

Centrum polymerních systémů se prezentovalo na Veletrhu vědy

Naše výzkumná jednotka se zúčastnila Veletrhu vědy 2022, který se uskutečnil ve dnech 2.- 4.června. Centrum polymerních systémů a Fakulta aplikované informatiky společně prezentovaly výsledky vědy a výzkumu, zajímavé projekty i praktické ukázky a nejrůznější pokusy, které si mohli návštěvníci sami vyzkoušet.

Vědci z centra polymerních systémů získali ocenění Vizionáři 2021

Zlín - Cenu získali vědci za projekt AlterBio, jehož cílem je výzkum, vývoj a návrhy komercializace inovativních antimikrobiálních systémů pro plasty, nátěrové hmoty, kosmetiku a textil. Antimikrobiální složky je možno navázat na polymerní systémy tak, aby chránily pouze povrch materiálu a neměly dopad na životní prostředí. Tímto způsobem lze dosáhnout dlouhodobé antimikrobiální ochrany ošetřených materiálů bez nežádoucích zdravotních a ekologických dopadů.

CPS navštívili podnikatelé z Inovato Cluster

Na prohlídku Centra polymerních systémů zavítali 12. května 2022 členové Inovato Cluster. Jedná se o sdružení  firem a organizací, které se spojily za účelem hledání synergií a rozvoje inovací a inovačních projektů. Úkolem clusteru je spolupracovat se širokým spektrem aktérů na rozvoji inovačního ekosystému založeného na společných hodnotách.

Nanotechnologie pomáhají šetřit životní prostředí

Zlín - 5.5.2022 Vědci z Centra polymerních systémů (CPS) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně se intenzivně věnují vývoji nanotechnologií. Konkrétně pracují na výzkumu nových pigmentů do antikorozních nátěrových systémů. Právě ty by měly ochránit například kovové konstrukce, nebo také železniční, silniční i stavební prvky.

Studentky gymnázií navštívily CPS

26.4.2022 - Krajská hospodářská komora Zlínského kraje připravila na úterý 26. dubna pro studentky gymnázií ze Vsetína a Otrokovic setkání s úspěšnými ženami, které se prosadily v technických a přírodovědných oborech. Akce nazvaná Girls Day nabídla den nabitý informacemi, sdílenými životními zkušenostmi i ukázkami práce ve vědeckých laboratořích.