Mezinárodní konsorcium LiBASED

12.11.2020

UTB CPS pod vedením prof. Ing. Petra Sáhy koordinuje mezinárodní konscorcium v rámci  výzkumného projektu M-ERA.NET s názvem LiBASED. Konsorcium tvoří 3  výzkumné  instituce. Mimo Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně také Polymer Institute, Slovak Academy of Sciences  v Bratislavě (dr. Mária Omastová) a Sabancı University, Nanotechnology  Research and Application Center v Istanbulu (dr. Alp Yürüm). Projektovým řízením byla pověřena dr. Viera Pechancová.

Konsorcium LiBASED si klade za cíl vyvinout nové zařízení pro skladování energie, které najde uplatnění  v mobilních aplikacích jako jsou bezpilotní prostředky, pozemní vozidla a speciální aplikace respektující současné environmentální a ekonomické požadavky. Cílem M-ERA.NET 2 cofundu je podpora spolupráce výzkumníků ze zúčastněných zemí na multidisciplinárních projektech směřujících k průlomovým poznatkům v oblasti materiálového výzkumu a inovací. Českého partnera podporuje Technologická agentura České republiky. Do výzvy bylo podáno 233 zkrácených návrhů (pre-proposals), úspěšných bylo 37 projektů a z toho 9 českých.

TBU#CPS#PISAS  #sabanciuniversity #sunum # TAČR#meranet #tubitak #LIBASED #cofund