DP 016 Recyklace odpadních polymerů z autobaterií pomocí mechanické a chemické recyklace (REPOBAT)

Doba řešení: 1. 10. 2023 - 31. 12. 2025

Hlavní řešitel: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně vÚstí nad Labem, Fakulta životního prostředí

Cíl projektu: Navrhnout a ověřit technologie recyklace plastových částí použitých autobaterií (více zde)

Plánované výstupy:

Fuzit - Solvolyticko-termický postup pro lepší konverzi plastů separovaných z autobaterií na kapalný produkt a vyšší čistotu získaného polymeru (12/2025)

Gfunk - Produkt vyroben mechanickou recyklací plastů separovaných z autobatérií (12/2025)

Ztech - Chemická recyklace (solvolýza+pyrolýza) odpadních plastů separovaných z autobaterií (12/2025)

O - Výzkumná zpráva shrnující poznatky o obsahu heteroatomů v odpadních polymerech, produktech solvolýzy a pyrolýzy a možnostech jejich detekce (4/2024)

O - Výzkumná zpráva shrnující poznatky ze separace cenných chemikálií z kapalných produktů konverze plastů separovaných z autobaterií (12/2025)

nck