Firma Baťa bude vyvíjet obuv ve zlínském Centru polymerních systémů

15.08.2017

Návrat ke kořenům. Takto označují zástupci obuvnického gigantu společnosti Baťa svůj zájem vyvíjet a zkoumat obuv a její součásti ve Zlíně, konkrétně v Centru polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati, které disponuje špičkovou technologií na celosvětové úrovni. Má k tomu veškeré přístrojové vybavení a odborníky, to vše pod jednou střechou.

„Centrum polymerních systémů ve Zlíně je pro nás perspektivním pracovištěm pro nastavení dlouhodobé spolupráce na výzkumu a vývoji obuvi. To, že se jedná o Zlín, je naprosto fantastické. Vracíme se do města zakladatele firmy Tomáše Bati, co víc si přát," řekl Jim Russell, ředitel laboratorního centra Bata Innovation Lab sídlící v kanadském Torontu, který vedl tým pracovníků firmy Baťa při vyjednávání o konkrétních podmínkách spolupráce se zlínskou univerzitou.

„Pro nás to znamená také trošku návrat do historie. Na druhé straně firma Baťa má stále globální postavení a dlouhodobá spolupráce s takovým partnerem by byla pro univerzitu strategicky významná," doplnil rektor UTB ve Zlíně Petr Sáha.
Během jednání se upřesnily podmínky další spolupráce, které budou v případě schválení vedením společnosti Baťa smluvně ošetřeny. Konkrétně se jedná o vývoj nových obuvnických materiálů a postupů jejich zkoušení. Uplatní se také moderní technologie skenování a následného 3D tisku obuvi „na míru", na čemž se bude přímo podílet závod firmy v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku.
„Postupně sem budou také přijíždět zaměstnanci firmy Baťa ze zahraničí, aby se u nás dále vzdělávali zejména v obuvnických materiálech a technologiích. Kromě toho se seznámí také s historií firmy a odkazem jejího zakladatele Tomáše Bati," dodala Petra Svěráková, mluvčí Centra polymerních systémů UTB.

Ve Zlíně 12.5.2017

Kontakt: