Studentky gymnázií navštívily CPS

29.04.2022

26.4.2022 - Krajská hospodářská komora Zlínského kraje připravila na úterý 26. dubna pro studentky gymnázií ze Vsetína a Otrokovic setkání s úspěšnými ženami, které se prosadily v technických a přírodovědných oborech. Akce nazvaná Girls Day nabídla den nabitý informacemi, sdílenými životními zkušenostmi i ukázkami práce ve vědeckých laboratořích. Součástí programu bylo mimo jiné také představení jednoho z výzkumných pracovišť Univerzity Tomáše Bati – Centra polymerních systémů. V rámci této akce bylo cílem představit studentkám gymnázií možnosti uplatnění v technických vědách a také skutečnost, že i ženy mohou být ve vědět úspěšné. Studentkám byly rovněž představeny výzkumné směry s názornými ukázkami v oblasti přípravy biodegradabilních materiálů, elektromagnetického stínění, využití nanomateriálů pro senzory a chytrá bota. Girls Day pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje každoročně. Cílem akce je inspirovat dívky k volbě technických a přírodovědných oborů a seznámit je s možnostmi pracovního uplatnění v našem regionu. Vedle studentek je akce určena také kariérovým a výchovným poradcům i širší odborné veřejnosti.